Kondratowicz dziewiętnasty

Posted: 28 Listopad 2013 in Aktualności

Kamiennogórzanin Łukasz Kondratowicz (na zdjęciu) wziął w niedzielę udział w prestiżowym IX Międzynarodowym Półmaratonie im. dra Henryka Florkowskiego. Nasz zawodnik zajął wysokie 19. miejsce w klasyfikacje open i był 11. wśród Polaków.

Zawody wygrał Kenijczyk Elisha Save Kiprotich z Benedyk Team, który dystans ponad 21 km przebiegł w czasie 1:04:34. Trochę ponad minutą stracił do zwycięzcy drugi na mecie Ukrainiec Mykola Jukhymczuk, który startuje w barwach Achillesa Leszno (1:05:45). Na najniższym stopniu podium stanął najlepszy z Polaków – Marcin Błaziński z Wawelna (1:05:47).
Łukasz Kondratowicz na mecie uzyskał czas 1:15:42. Ten wynik dał wysokie 19. miejsce w stawce ponad 1300 uczestników i 11 w gronie Polaków. Najszybsza wśród kobiet była Ukrainka z Równego Olga Kotovska (13. w open; 1:13:47).

źródło: rti24.pl