Rozpoczęły się już zapisy do biegu Zdobywca Góry Parkowej oraz Mistrzostw Kamiennej Góry w nordic walking. Zawodnicy nie ponoszą żadnych kosztów z tytułu opłat startowych i innych. Zawody organizowane są w ramach projektu „Wschodnie Karkonosze i Brama Lubawska żyją kulturą i sportem przy dofinansowaniu ze środków z EWRT w ramach Interregu V A E Rebulika Czeska – Polska.

Zapisywać można się pod tym adresem: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4629 Ilość miejsc jest ograniczona.

Zawody odbędą się 13 kwietnia bieżącego roku i wzorem poprzednich edycji, zawodnicy będą mieli do pokonania 11 km. Równolegle do głównego wydarzenia odbędzie się VII Bieg Mały Zdobywca Góry Parkowej oraz V Mistrzostwa Kamiennej Góry w nordic walking. Podobnie jak w roku ubiegłym zawodnicy nie będą ponosić opłaty startowej ani żadnych innych kosztów uczestnictwa.

 

Bieg „Zdobywca Góry Parkowej” jest połączeniem aktywności fizycznej i promocji Kamiennej Góry. Zawodnicy pokonują trasę wzdłuż obiektów związanych z historią miasta – przez edukacyjną ścieżkę historyczną oraz przez kamiennogórskie podziemia. Są to więc jedyne z niewielu w Polsce tego typu zawodów.