Serdecznie zapraszamy mieszkańców Kamiennej Góry i gości odwiedzających nasze miasto na kamiennogórski stadion przy ul. Słowackiego w najbliższą sobotę, 13 kwietnia od godz. 11.00 do kibicowania zawodnikom VIII edycji Biegu Zdobywca Góry Parkowej oraz V Mistrzostw Kamiennej Góry w Nordic Walking. Szczególnie zachęcamy do kibicowania najmłodszym uczestnikom imprezy startującym w VII Biegu Mały Zdobywca Góry Parkowej.

Wszyscy zainteresowani udziałem w biegu będą mogli zapisać się jeszcze przed startem w biurze zawodów zlokalizowanym na stadionie. Limit zawodników startujących w nordic walking został już wyczerpany, jednak, w przypadku zwolnienia się miejsc, po godz. 11.30 będzie możliwość dopisania się do listy startowej.

To już druga edycja, kiedy uczestnicy biegu zwolnieni są z opłat startowych. Możliwe jest to dzięki dofinansowaniu wydarzenia w ramach projektu: „Wschodnie Karkonosze i Brama Lubawska żyją kulturą i sportem” przy wsparciu środków zewnętrznych z Unii Europejskiej za pośrednictwem Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Interreg V A.

W związku z zawodami wystąpią utrudnienia w ruchu. Od godz. 12.00 do 13.30 zamknięte będą ulice: Nowa, Słowackiego, Piastowska, al. Prałata Książka, pl. Kościelny, Parkowa, Świerkowa, Azaliowa, Wysoka, Cegielniana (patrz mapka).

Organizatorzy przepraszają za utrudnienia i liczą na wyrozumiałość kierowców.