Informacje

zgp_logo_zBieg „Zdobywca Góry Parkowej” to połączeniem aktywności fizycznej z promocją historii Kamiennej Góry. Uczestnicy biegu pokonują trasę wzdłuż obiektów związanych z historią miasta, która będzie prowadzić także przez edukacyjną ścieżkę historyczną oraz UWAGA! przez kamiennogórskie podziemia „Projekt Arado”! Będzie to zatem jedyny w Polsce bieg przełajowy, którego trasa przebiega przez tego typu sztolnie! Zapraszamy do galerii z Góry Parkowej i z podziemi Arado.

W pierwszej edycji biegu wzięło udział ok. 70 biegaczy. Bieg spotkał się z ciepłym i pozytywnym przyjęciem. Zapraszamy do galerii z pierwszej edycji biegu.

Druga edycja przyciągnęła już prawie 150 dorosłych biegaczy i setkę dzieci w ramach biegu Mały Zdobywca Góry Parkowej. Z drugą edycją wydłuża się również trasa do 10km. Obszerne galerie i filmy w menu u góry 🙂

Przypominamy, że ruszyły już zapisy do III edycji biegu Zdobywca Góry Parkowej:

Komentarze ze strony maratonypolskie.pl:

Bardzo wymagająca trasa, ale dająca dużo satysfakcji z ukończenia. Orgowie, biorąc pod uwagę kameralność oraz pierwszą edycję, wykonali dobrą robotę i za to im dziękuję. Frekwencja wysoka, więc w przyszłym roku liczę na kontynuację.

To była bardzo sympatycznie spędzona niedziela.Zawody o ciekawej formule i trasie organizowane przez ludzi z pasją do aktywnego spędzania czasu w tym do biegania.
Okolica atrakcyjna turystycznie a dołączona do pakietu startowego mapa tylko skłoniła mnie do postanowienia,że niebawem odwiedzę ten rejon z turystycznym plecakiem.
I do zobaczenia za rok!

zgp-2 fottad-11fottad-9fottad-4018

3 myśli w temacie “Informacje

  1. W podziemiach w dużej części panuje ciemnośc.Jest to bardzo uciażliwe i spowalnia bieg, nie mówiąc już o możliwym wypadku. Tak już jest trzeci raz. Proszę organizatorów aby oświetlili trase w sztolni !!. Julian.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: